iconsfacebook
aktuality sázkařský magazín zdarma archiv čísel škola sázení tv program kontakt odkazy

finiš evropských fotbalových lig

foto Publikováno 22.05.2015

Většina elitních evropských fotbalových lig se blíží ke konci a přinášíme Vám jejich přehled. Kdo bojuje o titul, postup do evropských pohárů, nebo o udržení v soutěži a komu naopak už nejde o nic? To jsou velmi důležité otázky, které si musí položit každý sázkař, pokud chce uspět.

 

 

 

 

 

 

 

1. česká Synot liga  

Do konce sezóny zbývají poslední 2 kola. O titulu je rozhodnuto a druhou vstupenku do předkola Ligy Mistrů pravděpodobně získá Sparta, která má náskok 5 bodů a k jistotě udržení druhého místa jí stačí získat pouhý bod. O sestupujících je už také rozhodnuto, takže nejzajímavější bude souboj o vstupenky do Evropské ligy.

Hraje se o 4. místo zaručující postup do evropské ligy, ovšem dalším postupujícím může být i tým na 5. příčce, protože ve finále ligového poháru se střetne Liberec s Jabloncem. V případě výhry Jablonce, bude postupovat i 5. tým soutěže… Mladá Boleslav, Příbram, Teplice, Dukla a teoreticky i Bohemians tedy mají šanci porvat se o postup do evropské ligy.

 

2. Česká Fotbalová národní liga

I v naší druhé nejvyšší lize zbývají do konce 2 kola a mistrovi a sestupujících je rozhodnuto. Druhé místo okupuje Varnsdorf, který má na Zlín náskok pěti bodů a jeden jediný bod jim stačí k postupu do nejvyšší soutěže.

Ovšem pozor, sice by se jednalo o historický úspěch tohoto klubu, jenže není jisté, zda o postup budou stát. Jejich stadion nejvyšší soutěži nevyhovuje, takže by museli hrát dočasně v Jablonci a začít pracovat na nutných úpravách na svém stadionu.  Třetí Zlín a čtvrtý Žižkov, tedy teoreticky stále mohou bojovat o postup o kterém se nakonec může rozhodovat až mimo fotbalové trávníky.

 

1. anglická Premier League

Titul má zajištěna Chelsea a druhé místo Manchester City. Zbývá odehrát poslední ligové kolo a třetímu Arsenalu stačí získat bod k jistotě udržení třetího místa a přímého postupu do Ligy Mistrů. Čtvrt tým bude muset pouze do předkola a další 3 týmy bojují o evropskou ligu.

O dvou sestupujících je jasno, naději na udržení má ještě Hull, kterému chybí 2 body na Newcastle. 

 

 1. Francouzská liga

V sobotu večer se odehraje poslední kolo soutěže a o prvních dvou místech a sestupujících týmech je rozhodnuto. Důležitý zápas čeká třetí Monako, které má náskok pouhé 2 body a třetí příčka zaručuje postup do předkola Ligy Mistrů.

 

1. Italská liga

2 kola do konce. Juventus má už dávno zaručen titul a o sestupujících je také rozhodnuto. Velký souboj o druhé místo svedou římské kluby AS a Lazi, které dělí pouhý bod a v předposledním kole si to spolu navzájem rozdají v derby. Jejich pozice ještě může ohrozit Neapol, za kterou hned několik dalších klubů číhá na pozice zaručující alespoň postup do evropské ligy, nebo jejího předkola.

 

1. Německá liga

Před posledním kolem je rozhodnuto pouze o mistrovi – Bayern, si jej zajistil s předstihem, ovšem velmi zajímavé souboje budou k vidění v bojích o evropské poháry a také také boje o udržení v soutěži. V sestupových vodách je namočeno před posledním zápasem hned 6 klubů!

 

 1. Španělská liga

I ve Španělsku zbývá odehrát již jen poslední kolo. Barcelona má titul zajištěný, otazníkem ještě zůstávají vstupenky do Ligy Mistrů a sestupující týmy.

 

1. Slovenská liga

Na Slovensku jsou na programu poslední 2 kola a jediným otazníkem už je jen souboj o 3. a 4. místo mezi bratislavským Slovanem a Trnavou. 

Komentáře k tomuto článku

Prozatím nebyl přidán žádný komentář.


Přidat nový komentář

Vaše jméno
Váš e-mail
Jste člověk? (anti-spamová kontrola)
checked
Ne, nejsem.
unchecked
Ano, jsem.
Váš komentář
Obnovit stránku a zobrazit nové komentáře.
© 2014 KurzovéSázky.net | Created by KMSoft.cz | Designed by Jiří Podlas